< Kthehu tek Faqja e Meparshme

La French - The Connection (Kodi 109412)     

Regjia: Cédric Jimenez

Me Aktoret: Jean Dujardin, Gilles Lellouche, Céline Sallette, Mélanie Doutey, Benoît Magimel, Guillaume Gouix, Bruno Todeschini, Féodor Atkine, Moussa Maaskri, Pierre Lopez, Eric Collado, Cyril Lecomte, Jean-Pierre Sanchez, Georges Neri


Publikuesi: Gaumont


Zhanret: Aksion, Krim


Gjuha: Frengjisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 135 minuta


Data e Publikimit: 15/05/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Të sapo transferuarit në qytetin portual të Marsejës për të ndihmuar në lidhje me shkatërrimit të një organizate kriminale, Pier Mishelit, një gjykatës i ri dhe energjik, i bëhet një përmbledhje e shpejtë mbi hyrjet-daljet e një tregtie droge të dalë jashtë kontrollit. Ambicia e egër e Pierit është të mposhtë Lidhjen Franceze, një organizatë shumë e organizuar që kontrollon ekonominë e fshehtë të heroinës së qytetit dhe mbikëqyret nga i famshmi, dhe i supozuari si i paprekshëm, Gaetan Zampa. I patrembur, i vendosur dhe i gatshëm për ta çuar deri në fund, Pieri zhytet në një botë me rreziqe dhe kriminelë të pamëshirshëm.