< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Michael Clayton (Kodi 107483)     

Regjia: Tony Gilroy

Me Aktoret: George Clooney, Tom Wilkinson, Michael O'Keefe, Sydney Pollack, Danielle Skraastad, Tilda Swinton, Wai Chan, Alberto Vazquez, Brian Koppelman, Thomas McCarthy


Publikuesi: Samuels Media


Zhanret: Krim, Drame, Mister, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 120 minuta


Data e Publikimit: 12/10/2007Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Avokati Majkëll Klejton është një “rregullues situatash”, “njeriu i duhur” kur firma e tij e fuqishme e avokatisë në Nju Jork kërkon që ai të pastrojë një rrëmujë. Por tani i është ngarkuar një krizë që as ai mund mos të jetë në gjendje ta rregullojë. Avokati më i mirë i firmës në një çështje 3 miljard dollarëshe kalon nga avokati i tyre mbrojtës në palën kundërshtuese. Dhe sa më shumë Majkëlli përpiqet të rregullojë dëmin, aq më tepër vihet kundër disa forcave që e vënë mbijetesën e korporatës mbi jetën njerëzore - duke përfshirë atë të Majkëllit.

George Clooney portretizon Majkëllin, të shtyrë në një cep të karierës që i ofron pak hapësirë për të luftuar për liri në këtë thriler plot suspans me regjizor Tony Gilroy. Mos ia ndani sytë Majkëll Klejtonit. Ka për të marrë disa vendime jetë a vdekje. Dhe shpejt madje.