< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Annabelle (Kodi 109197)     

Regjia: John R. Leonetti

Me Aktoret: Annabelle Wallis, Ward Horton, Alfre Woodard, Tony Amendola, Kerry O'Malley, Brian Howe, Eric Ladin, Michelle Romano, Gabriel Bateman, Shiloh Nelson, Tree O'Toole, Camden Singer, Richard Allan Jones


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Horror


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 98 minuta


Data e Publikimit: 03/10/2014


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Xhoni ka gjetur dhuratën e përkryer për gruan e tij shtatzënë, Mian – një kukull shumë të bukur, të rrallë e të vjetër, të veshur me një fustan nusërie. Në një natë të tmerrshme, shtëpia e tyre pushtohet nga anëtarë të një kulti satanik, të cilët e sulmojnë dhunshëm çiftin. Gjaku dhe tmerri i shpërndarë nuk janë gjithçka që ata lënë pas. Njerëzit e kultit kanë thirrur një qenie aq keqdashëse, saqë asgjë që kishin bërë ata nuk do të krahasohej me sjelljen e mbrapshtë të së mallkuarës... Anabela.