< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Kill Your Darlings (Kodi 108813)     

Regjia: John Krokidas

Me Aktoret: Daniel Radcliffe, Dane DeHaan, Michael C. Hall, Ben Foster, Jack Huston, David Cross, Elizabeth Olsen, Jennifer Jason Leigh, Kyra Sedgwick, David Rasche


Publikuesi: Sony Pictures Classics


Zhanret: Biografi, Drame, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 103 minuta


Data e Publikimit: 19/09/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në fillim të viteve ‘40, Alan Ginsberg është një student i Letërsisë Angleze në Universitetin e Kolumbias, i cili mëson më shumë gjëra se ç’kishte pretenduar. I pakënaqur nga sjellja ortodokse e shkollës, Alani e gjen veten të tërhequr nga tre bashkëstudentë ikonathyes si Lusien Ker, Uilliam S. Bërous dhe Xhek Keruak. Së bashku, kjo bandë do të eksplorojë ide të reja e të guximshme letrare që do të sfidojnë ndjeshmëritë e kohës së tyre. Megjithatë, pavarësisht gjithë krijimtarisë së tyre, vetë orekset dhe zgjedhjet e tyre do t’i çojnë në shkelje më serioze që do t’i shënojnë përgjithmonë jetët e tyre.