< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Child 44 (Kodi 109473)     

Regjia: Daniel Espinosa

Me Aktoret: Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman, Joel Kinnaman, Paddy Considine, Jason Clarke, Vincent Cassel, Charles Dance, Sam Spruell, Tara Fitzgerald, Fares Fares, Nikolaj Lie Kaas, Josef Altin


Publikuesi: Summit Entertainment


Zhanret: Drame, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 137 minuta


Data e Publikimit: 17/04/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Bazuar në të parën nga trilogjia e Tom Rob Smithit, dhe e vendosur në kohën e Stalinit në Bashkimin Sovjetik, kjo fabul flet për një oficer idealist mbështetës i Stalinit, i cili vendos të hetojë një seri vrasjesh fëmijësh në një vend ku gjoja ky lloj krimi nuk ekzistonte. Shteti nuk donte të dëgjonte për ekzistencën e një vrasësi fëmijësh, aq më pak për një vrasës serial. Ai ulet në detyrë dhe internohet, por vendos që të vazhdojë ta ndjekë çështjen vetëm me ndihmën e gruas së tij.