< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Safe House (Kodi 108285)     

Regjia: Daniel Espinosa

Me Aktoret: Denzel Washington, Ryan Reynolds, Vera Farmiga, Brendan Gleeson, Sam Shepard, Rubén Blades, Nora Arnezeder, Robert Patrick, Jake McLaughlin, Liam Cunningham, Fares Fares


Publikuesi: Universal Pictures, Relativity Media


Zhanret: Aksion, Krim


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 09/02/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Mat Ueston (Ryan Reynolds) është një rekrut i CIA-s i cili drejton një shtëpi sigurimi në Keip Taun, në Afrikën Jugore, kur Tobin Frost (Denzel Washington) agjenti i shitur më i kërkuar nga CIA kapet dhe çohet te shtëpia e sigurimit. Gjatë marrjes në pyetje të Frostit, shtëpia e sigurimit sulmohet nga mercenarë që kërkojnë Frostin. Uestoni dhe Frosti arratisen dhe duhet të qëndrojnë të fshehur derisa të mund të arrijnë në një shtëpi tjetër sigurimi.