< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Frozen (Kodi 100125)     

Regjia: Chris Buck, Jennifer Lee

Me Aktoret: Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff, Josh Gad, Santino Fontana, Alan Tudyk, CiarĂ¡n Hinds, Chris Williams, Stephen J. Anderson, Maia Wilson


Publikuesi: Walt Disney Pictures


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi


Gjuha: Shqip


Kohezgjatja: 102 minuta


Data e Publikimit: 27/11/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Optimistja e patrembur Ana (Kristen Bell) niset në një udhëtim epik së bashku me njeriun e maleve Kristof (Jonathan Groff) dhe drerin e tij besnik Sven për të gjetur motrën e saj Elsën (Idina Menzel), fuqitë e akullta të së cilës kanë lënë mbretërinë e Arendelit në një dimër të përjetshëm. Duke u përballur me kushte të njëjta si në malin Everest, përbindësha mistikë dhe një njeri dëbore tepër gazmor të quajtur Olaf (Josh Gad), Ana dhe Kristofi luftojnë elementet në një garë për të shpëtuar mbretërinë.