< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Happy Feet 2 (Kodi 100115)     

Regjia: George Miller

Me Aktoret: Robin Williams, Matt Damon, Brad Pitt, Elijah Wood, Magda Szubanski, Pink, Elizabeth Daily, SofĂ­a Vergara, Hank Azaria


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: I Animuar, Komedi, Familjar


Gjuha: Shqip


Kohezgjatja: 100 minuta


Data e Publikimit: 18/11/2011Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Djali i murmuritjes, Erik, po lufton për të realizuar talentin e tij në botën e Penguinit të perandorit. Ndërkohë, murmuritja me familjen e tij dhe miqtë, zbulojnë një kërcënim të ri. Një kërcim që do të punojnë të gjithë së bashku për të shpëtuar vendin e tyre.