< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Nebraska (Kodi 108787)     

Regjia: Alexander Payne

Me Aktoret: Bruce Dern, Will Forte, June Squibb, Bob Odenkirk, Stacy Keach, Mary Louise Wilson, Rance Howard, Tim Driscoll, Devin Ratray, Angela McEwan


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Aventure, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 24/01/2014Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Nga regjizori fitues i Academy Award Alexander Payne vjen filmi që kritikët po e quajnë një “kryevepër amerikane”. Kur një baba (Bruce Dern) dhe djali i tij i rritur (Will Forte) nisen në një udhëtim për të marrë një çmim prej një milion dollarësh, ajo çka fillon si një punë budallenjsh kthehet në një kërkim drejt rrugës së shpengimit. Zbuloni përse Nebraska është filmi që kritikët e quajnë “afër perfektes”.