< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Cloudy with a Chance of Meatballs 2 3D (Kodi 420106)     

Regjia: Cody Cameron, Kris Pearn

Me Aktoret: Bill Hader, Anna Faris, James Caan, Will Forte, Andy Samberg, Benjamin Bratt, Neil Patrick Harris, Terry Crews, Kristen Schaal


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: I Animuar, Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 95 minuta


Data e Publikimit: 27/09/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Pas stuhisë shkatërruese të ushqimeve në filmin e parë, Flinti dhe shokët e tij detyrohen të largohen nga qyteti. Flinti pranon ftesën nga idhulli i tij Çester V për t’u bashkuar me Kompaninë Jeta, të cilës i është dhënë detyra të pastrojë ishullin, dhe aty ku shpikësit më të mirë në botë krijojnë teknologji për përmirësimin e njerëzimit. Kur Flinti zbulon se makineria e tij funksionon ende dhe tani krijon përbindësha ushqimorë si turshi të gjalla dhe pasta molle, ai dhe shokët e tij duhet të kthehen për të shpëtuar botën.