< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Draft Day (Kodi 109005)     

Regjia: Ivan Reitman

Me Aktoret: Kevin Costner, Jennifer Garner, Tom Welling, Terry Crews, Sam Elliott, Ellen Burstyn, David Ramsey, Rosanna Arquette, Denis Leary, Frank Langella, Christopher Cousins, Chi McBride, Patrick St. Esprit


Publikuesi: Summit Entertainment


Zhanret: Drame, Sport


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 110 minuta


Data e Publikimit: 11/04/2014Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Ditën e Përzgjedhjes NFL, menaxheri i përgjithshëm Soni Uiver (Costner) ka mundësinë të shpëtojë futbollin në Klivland kur shkëmben zgjedhjen e parë. Ai duhet të vendosë shpejt çfarë do të sakrifikojë për të ndjekur përsosmërinë, teksa jeta e tij personale dhe profesionale mjegullohet në një ditë për disa qindra të rinj me ëndrrën për të luajtur në NFL.