< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Dressmaker (Kodi 109726)     

Regjia: Jocelyn Moorhouse

Me Aktoret: Kate Winslet, Judy Davis, Liam Hemsworth, Hugo Weaving, Caroline Goodall, Sarah Snook, Kerry Fox, Rebecca Gibney, James Mackay, Olivia Sprague


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 118 minuta


Data e Publikimit: 05/02/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Bazuar në romanin më të shitur të Rozalia Hamit, "Rrobaqepësja", në këtë film tregohet historia e një femre fatale, Tili Danixh, e cila kthehet në fshatin e saj të vogël të lindjes për të rregulluar gabimet e së shkuarës. Një dramë me stil dhe tone komike mbi dashurinë, hakmarrjen dhe modën.