< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Steve Jobs (Kodi 109706)     

Regjia: Danny Boyle

Me Aktoret: Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen, Jeff Daniels, Michael Stuhlbarg, Katherine Warerson, Sarah Snook, Adam Shapiro, Perla Haney-Jardine, Ripley Sobo, Makenzie Moss, John Ortiz


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Biografi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 122 minuta


Data e Publikimit: 23/10/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

I vendosur në prapaskenën e lëshimeve dhe mbylljeve të tre produkteve ikonike në vitin 1998 me shpalosjen e iMac-ut, Stiv Xhobsi na çon në prapaskenat e revolucionit dixhital për të pikturuar një portret të njeriut të jashtëzakonshëm në epiqendër të tij.