< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Planes 2: Fire & Rescue (Kodi 109077)     

Regjia: Roberts Gannaway

Me Aktoret: Julie Bowen, Ed Harris, Stacy Keach, Dane Cook, Wes Studi, Regina King, Gabriel Iglesias, Jerry Stiller, John Michael Higgins, Kari Wahlgren, Fred Willard, Anne Meara, Erik Estrada


Publikuesi: Walt Disney Pictures


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 83 minuta


Data e Publikimit: 18/08/2014Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Kur garuesi me famë botërore, Pluhuraku, mëson se motori i tij është dëmtuar dhe se ai nuk mund të garojë kurrë më, i duhet të ndërrojë marsh dhe i futet botës së zjarrfikësve të ajrit. Pluhuraku bashkohet me helikopterin veteran të zjarreve dhe shpëtimit, Rojtar Thikën, dhe skuadrën e tij, një grup mjetesh për çdo terren që njihen si Tymkërcyesit. Së bashku, skuadra e trimave lufton me një zjarr të madh, dhe Pluhuraku mëson se çfarë duhet për t’u bërë një hero i vërtetë.