< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Our Family Wedding (Kodi 107931)     

Regjia: Rick Famuyiwa

Me Aktoret: Forest Whitaker, America Ferrera, Carlos Mencia, Regina King, Lance Gross, Diana Maria Riva, Lupe Ontiveros, Anjelah N. Johnson, Charles Q. Murphy, Shannyn Sossamon


Publikuesi: Sneak Preview Entertainment


Zhanret: Komedi, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 103 minuta


Data e Publikimit: 12/03/2010Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Të gjithë janë të ftuar te Martesa e Familjes Tonë, komedinë gazmore dhe të ngrohtë me një kast plot yje, duke përfshirë fituesin e Academy Award Forest Whitaker dhe yllin komedian Carlos Mencia. Kur studentët e kolegjit Markus dhe Lusia (Lance Gross dhe protagonstja e Ugly Betty America Ferrera) bëjnë një lajmërim të papritur fejese, baballarët e tyre grindavecë (Whitaker dhe Mencia) kërcënojnë ta kthejnë dasmën e ëndrrave në një fushë betejë. Fusni brenda disa të afërm eksentrikë dhe dy kultura kontradiktore, dhe keni një recetë për çmenduri gazmore ky është një eveniment që s’duhet ta humbisni!