< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Amazing Spider-Man 2 3D (Kodi 420115)     Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Piter Parker gjen një provë që mund ta ndihmojë që të kuptojë se pse u braktis nga prindërit kur ishte i vogël. Ai do të përballet edhe me dr. Konors, ish partnerin e babait të tij dhe një keqbërës të frikshëm që kërcënon qytetin, i krijuar nga kopmania misterioze, Oskorp.