< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Boxtrolls 3D (Kodi 420128)     

Regjia: Graham Annable, Anthony Stacchi

Me Aktoret: Ben Kingsley, Isaac Hempstead-Wright, Elle Fanning, Dee Bradley Baker, Steve Blum, Toni Collette, Jared Harris, Nick Frost, Richard Ayoade, Tracy Morgan, Simon Pegg


Publikuesi: Laika Entertainment


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 96 minuta


Data e Publikimit: 26/09/2014


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Bokstrolsat janë disa krijesa të vogla që jetojnë poshtë rrugëve dhe natën dalin nga pusetat dhe hyjnë nëpër shtëpira për të rrëmbyer fëmijë dhe... djath. Të paktën, në bazë të gojëdhënave, kështu mendojnë banorët. Por në të vërtetë, ato janë disa krijesa të adhurueshme, që të gjitha së bashku rrisin një djalë të vogël jetim, me emrin Egs. Por kur një njeri i keq do t'i shkatërrojë, Egsi detyrohet që të dalë nga pusetat për të shpëtuar jo vetëm Bokstrolsat, por edhe shpirtin e qytetit.