< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Cuban Fury (Kodi 108924)     

Regjia: James Griffiths

Me Aktoret: Nick Frost, Rashida Jones, Chris O'Dowd, Ian McShane, Wendi McLendon-Covey, Olivia Colman, Alexandra Roach, Rory Kinnear, Kayvan Novak, Kevin Eldon, Liz Cackowski, Steve Oram, Tim Plester


Publikuesi: StudioCanal


Zhanret: Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 97 minuta


Data e Publikimit: 14/04/2014Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

1987: Një 13-vjeçar, i lindur për të kërcyer, përpiqet të fitojë Kampionatin e Salsa-s për të Rinjtë në Britaninë e Madhe. Papritur, një incident me të fortët ia heq atij gjithë vetëbesimin dhe jeta e tij merr një rrjedhë tjetër. 22 vjet më vonë, Brus Garet (Nick Frost) e gjen veten të shëndoshur, të vetmuar dhe vetë mëshirues. Vetëm Xhulia (Rashida Jones), kolegia e tij e zgjuar amerikane, gazmore dhe e bukur, i kthen atij qëllimin për të jetuar. Por, ajo është e paarritshme për të. Për fatin e tij të mirë, edhe ajo ka një pasion të fshehtë.