< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Adventures of Tintin 3D (Kodi 420039)     

Regjia: Steven Spielberg

Me Aktoret: Jamie Bell, Andy Serkis, Daniel Craig, Simon Pegg, Nick Frost, Gad Elmaleh, Toby Jones, Mackenzie Crook, Sebastian Roché, Daniel Mays, Tony Curran, Mark Ivanir, Phillip Rhys, Sonje Fortag, Joe Starr


Publikuesi: Columbia Pictures, Paramount Pictures


Zhanret: I Animuar, Aventure, Aksion


Gjuha: Anglisht, Italisht, Shqip


Kohezgjatja: 107 minuta


Data e Publikimit: 21/12/2011Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Nga krijuesit e filmave që kanë fituar Academy Award Steven Spielberg dhe Peter Jackson vijnë aventurat epike të Tintinit. Në garë për të zbuluar sekretet e një anijeje të fundosur që mund të mbartë një pasuri të stërmadhe - por gjithashtu dhe një mallkim të lashtë - Tintini dhe qeni i tij besnik Snoui nisen në një udhëtim plot aksion që kritikët e kanë quajtur “argëtim për të gjithë familjen”.