< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Fred Claus (Kodi 107669)     

Regjia: David Dobkin

Me Aktoret: Vince Vaughn, Paul Giamatti, John Michael Higgins, Miranda Richardson, Rachel Weisz, Kathy Bates, Trevor Peacock, Ludacris, Elizabeth Banks, Jeremy Swift


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Komedi, Familjar, Fantazi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 09/11/2007Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Kjo është një histori që nuk e keni dëgjuar kurrë më parë, një komedi gazmore që tregon për Fred Kloz-in, vëllain e Babagjyshit - dhe që është krejt e kundërta e këtij të fundi. Pasi u rrit nën hijen e shenjtorit Nik, Fredi u shndërrua në një njeri të ngrysur i cili ka humbur besimin e tij te Krishtlindjet. Atëherë, një dhjetor magjik, Fredi fluturon për në veri (në klasin e parë të linjës ajrore së drerëve) për të zbuluar se vëllai i tij Nik është në telashe: një ekspert prodhimtarie intrigant ka bërë në plan që të ndalojë një herë e përgjithmonë Krishtlindjet! Prisni gallatë me tonellata ndërkohë që Fredi ndihmon për të shpëtuar Krishtlindjet dhe rizbulon dhuratën e familjes!