< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Gamer (Kodi 107857)     

Regjia: Mark Neveldine, Brian Taylor

Me Aktoret: Gerard Butler, Amber Valletta, Michael C. Hall, Kyra Sedgwick, Logan Lerman, Alison Lohman, Terry Crews, Ramsey Moore, Ludacris, Aaron Yoo


Publikuesi: Lionsgate


Zhanret: Aksion, Fantastiko Shkencor, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 95 minuta


Data e Publikimit: 04/09/2009Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

GAMER është një thriler aksion i një konceptimi të lartë me sfond të ardhmen e afërt ku lojrat elektronike dhe argëtimi kanë evoluar në një hibrid të ri tmerrues. Njerëz që kontrollojnë njerëz të tjerë në lojra online të një mase të gjerë: njerëz që luajnë njerëz... Deri në pikën e fundit. Teknologjia e kontrollit të mendjes është e përhapur dhe në zemër të këtyre lojrave të diskutueshme është krijuesi i tyre, miliarderi i vetmuar nga bota Ken Kasëll (Michael C. Hall). Krijimi i tij i fundit, loja “Vrasësit”, u lejon miliona njerëzve të bëjnë realitet fantazitë e tyre më të egra online, përpara një publiku global, duke përdorur të burgosur të vërtetë si lojtarë me të cilët luftojnë deri në vdekje.