< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Powder Blue (Kodi 107813)     

Regjia: Timothy Linh Bui

Me Aktoret: Jessica Biel, Eddie Redmayne, Forest Whitaker, Ray Liotta, Lisa Kudrow, Patrick Swayze, Kris Kristofferson, Alejandro Romero, Sanaa Lathan, Chandler Canterbury


Publikuesi: Blue Snow Productions


Zhanret: Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 106 minuta


Data e Publikimit: 15/10/2009Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në rrugët e Los Anxheles, fatet e katër njerëzve të dëshpëruar për lidhje dhe shpengim janë gati të përplasen. Jessica Biel, Ray Liotta, Forest Whitaker dhe Eddie Redmayne drejtojnë një kast të mrekullueshëm në këtë histori të fuqishme që flet për një kërcimtare të hutuar erotike, një bashkëshort të lënë të ve që ka humbur dëshirën për të jetuar, një ish të burgosur me një sëmundje të pashërueshme dhe një sipërmarrësi varrimesh që është patologjikisht i turpshëm. Me Kris Kristofferson, Lisa Kudrow dhe Patrick Swayze në role dytësore por të paharrueshme, Pluhuri Blu bën kronikën e jetëve të papërkryera të disa njerëzve që lëkunden buzë dëshpërimit dhe mrekullive që i kthejnë mbrapa.