< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Falling (Kodi 109518)     

Regjia: Carol Morley

Me Aktoret: Maxine Peake, Maisie Williams, Florence Pugh, Anna Burnett, Greta Scacchi, Rose Caton, Lauren McCrostie, Katie Ann Knight, Evie Hooton, Monica Dolan, Mathew Baynton, Morfydd Clark, Joe Cole


Publikuesi: BBC Films


Zhanret: Drame, Mister


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 102 minuta


Data e Publikimit: 24/04/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në vitin 1969 në një shkollë angleze vajzash plot hormone që ziejnë nga emocione të turbullta, Lidia dhe Abi janë shoqe të ngushta, që ekzistojnë gjerësisht në një univers prej dy vetash. Abi është liderja e padiskutueshme, me një karizëm të natyrshme dhe forcë tërheqëse, dhe Lidia është e fiksuar pas shoqes së saj, pasi ishte e braktisur emocionalisht prej kohësh nga nëna e saj, një grua që vuante nga frika prej hapësirave dhe nuk kishte dalë jashtë prej vitesh, dhe thuajse nuk e vëren fare praninë e vajzës së saj. Bota e brishtë e Lidias fillon të prishet kur vëllai i saj, i fiksuar pas magjisë së bardhë, dhe Abi flenë bashkë, dhe një tragjedi e më pas një kllapi pushtojnë shkollën.