< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Far from the Madding Crowd (Kodi 109479)     

Regjia: Thomas Vinterberg

Me Aktoret: Carey Mulligan, Michael Sheen, Matthias Schoenaerts, Juno Temple, Tom Sturridge, Jessica Barden, Richard Dixon, John Neville, Hilton McRae, Eloise Oliver, Bradley Hall, Helen Evans


Publikuesi: Fox Searchlight Pictures


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 118 minuta


Data e Publikimit: 22/05/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në Anglinë Viktoriane, kokëforta dhe e pavarura Bathsheba Everdin josh tre burra shumë të ndryshëm: Gabriel Oakun, një fermer delesh; Frenk Troin, një rreshter të nxituar; dhe Uilliam Boldvudin, një beqar të pjekur dhe të suksesshëm.