< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Dark Knight Rises (Kodi 108378)     

Regjia: Christopher Nolan

Me Aktoret: Christian Bale, Tom Hardy, Gary Oldman, Morgan Freeman, Michael Caine, Anne Hathaway, Christopher Judge, Adam Rodriguez, Massi Furlan, Rob Brown, Liam Neeson, Marion Cotillard, Juno Temple, Joseph Gordon-Levitt, Matthew Modine


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: Aksion


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 164 minuta


Data e Publikimit: 20/07/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Kanë kaluar tetë vjet që kur Batmani u zhduk. Në mendjen e botës, ai u vlerësua nga një hero, në një të arratisur. Duke u fajësuar për vdekjen e Avokatit Dent Harvi, Kalorësi i Zi ka sakrifikuar gjithçka për atë që ai dhe Komisioneri Gordon kishin shpresuar se ishte më e mira për të gjithë. Për një kohë, aktiviteti kriminal ra në mënyrë dramatike në qytetin Gotam dhe shumë besonin se kjo ishte falë ligjit që prezantoi Denti. Por gjithçka do të ndryshojë me ardhjen e një hajdute dinake që mbart një axhendë misterioze. Shumë më e rrezikshme, është shfaqja e Bejnit, një terrorist i paskrupullt, planet e të cilit e detyrojnë Brusin që të dalë nga jeta e vetmuar që ka vendosur të bëjë. Por, edhe kur të veshë përsëri uniformën e Batmanit, nuk është e sigurt që Brusi do të mundet të ndalojë planet e errta të Bejnit.