< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Genius (Kodi 109940)     

Regjia: Michael Grandage

Me Aktoret: Nicole Kidman, Colin Firth, Jude Law, Guy Pearce, Dominic West, Laura Linney, Vanessa Kirby, Mark Arnold, Jane Perry


Publikuesi: Summit Entertaiment


Zhanret: Biografi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 103 minuta


Data e Publikimit: 10/06/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Kur shkrimtari Tomas Uolf vendos që të shkojë në takimin e caktuar nga redaktori i Skribnerit, Maks Perkinsi, ai nuk kishte iluzione fare, por e dinte që dorëshkrimi i tij do të refuzohej si në shumë raste të tjera më parë. Por si për mrekulli, romani i tij u pranua për botim. Problemi i vetëm ishte se ishte tejet i gjatë dhe duhej shkurtuar. Uolfi bashkë me ndihmën e Perkinsit, i cili ishte bërë një shok i vërtetë, arritën të shkurtonin 90.000 fjalë nga libri, i cili u bë menjëherë i preferuari i kritikëve dhe u bë libri më i shitur. Suksesi i tij vazhdon, por situata bëhet më e ndërlikuar...