< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Pink Panther 2 (Kodi 107777)     

Regjia: Harald Zwart

Me Aktoret: Steve Martin, Jean Reno, Emily Mortimer, Andy Garcia, Alfred Molina, Yuki Matsuzaki, Aishwarya Rai, John Cleese, Lily Tomlin, Jeremy Irons


Publikuesi: Metro-Goldwyn-Mayer


Zhanret: Aventure, Komedi, Krim, Mister


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


Data e Publikimit: 06/02/2009Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Steve Martin kthehet në vendngjarjen e gallatës si Inspektori brilant dhe i paaftë Zhak Kluzo në këtë komedi trashanike në mënyrë gajasëse për të gjithë familjen! Kur thesarë legjendarë nga e gjithë bota vidhen, duke përfshirë edhe diamantin e çmuar Pantera Roz, Kluzosë i jepet detyra të bashkohet me një skuadër elite të përbërë nga dedektivë ndërkombëtarë që janë nën presion për ta sjellë hajdutin e madh përpara drejtësisë përpara se ai të sulmojë përsëri. Me një kast yjesh si Jean Reno, Alfred Molina, Andy Garcia, Lily Tomlin dhe John Cleese, Pantera Roz 2 do t’ju rrëmbejë zemrat... dhe do t’ju lërë duke qeshur pa pushim!