< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Trolls (Kodi 110076)     

Regjia: Walt Dohrn, Mike Mitchell

Me Aktoret: Anna Kendrick, Justin Timberlake, Zooey Deschanel, Christopher Mintz-Plasse, Christine Baranski, Russell Brand, Gwen Stefani, John Cleese, James Corden, Jeffrey Tambor, Ron Funches


Publikuesi: 20th Century Fox


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


Data e Publikimit: 04/11/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Popi është princesha e trollsave, pasi babai i saj shumë vite më parë kishte shpëtuar llojin e tyre nga një e keqe e madhe. Por ndërkohë që vitet kalonin, rreziku në sytë e tyre ishte venitur dhe ata nuk bënin më aq kujdes sa duhej. Me përjashtim të Brençit, që jetonte i vetmuar dhe gjithmonë në gadishmëri. Por diçka e keqe po u troket në derë dhe Popi me Brençin duhet të bashkohen që të shpëtojnë edhe njëherë llojin e tyre siç bëri babai i saj shumë vite më parë.