< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Planes (Kodi 108711)     

Regjia: Klay Hall

Me Aktoret: Anthony Edwards, Val Kilmer, Stacy Keach, Cedric the Entertainer, Teri Hatcher, Brad Garrett, Roger Craig Smith, Gabriel Iglesias, Julia Louis-Dreyfus, John Cleese


Publikuesi: Walt Disney Pictures


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 91 minuta


Data e Publikimit: 09/08/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Bota e Makinave fluturon në filmin Aeroplanët, komedia e animuar e Disney e mbushur plot aksion dhe aventurë. Bashkohuni me Pluhurakun, një aeroplan fertilizues me ëndrra të mëdha dhe një shans për të dalë kundër fluturuesve më të shpejtë të botës në garën ajrore më të madhe që ka ekzistuar ndonjëherë. Pluhuraku ka një zemër të madhe por edhe dy probleme të mëdha... ai nuk është tamam i ndërtuar për shpejtësi, plus ka frikë nga lartësitë. Kuraja e tij vihet në sprovën më të madhe kur ky hero i pangjashëm synon më lartë nga sa kishte imagjinuar ndonjëherë. Me pak ndihmë nga miqtë e tij, Pluhuraku gjen kurajën të jetë diçka më shumë nga çfarë ishte ndërtuar të jetë - dhe frymëzimin për t’u lartësuar.