< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Shrek 2 (Kodi 100060)     

Regjia: Andrew Adamson, Kelly Asbury

Me Aktoret: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, Julie Andrews, Antonio Banderas, John Cleese, Rupert Everett, Jennifer Saunders, Aron Warner, Kelly Asbury


Publikuesi: DreamWorks SKG


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi, Familjar, Fantazi


Gjuha: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


Data e Publikimit: 19/05/2004Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Prindërit e Princeshës Fiona e ftojnë atë dhe Shrekun për darkë për të festuar martesën e tyre. Por pa e ditur që ata të dy ishin shndërruar në përbindësha.