< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Shrek 3 The Third (Kodi 100094)     

Regjia: Chris Miller, Raman Hui

Me Aktoret: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, Antonio Banderas, Julie Andrews, John Cleese, Rupert Everett, Eric Idle, Justin Timberlake, Susanne Blakeslee


Publikuesi: DreamWorks Animation


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi, Familjar, Fantazi


Gjuha: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


Data e Publikimit: 18/05/2007Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në këtë vazhdim gazmor Shreku e gjen veten si baba të ardhshëm dhe mbret të Shumë Shumë Larg, një punë të cilën ai me të vërtetë nuk e dëshiron, kështu që niset për të gjetur trashëgimtarin tjetër të vetëm, Arturin. Ndërkohë, Princi Bukurosh gjen mundësinë për të vënë veten e tij në fron. Kështu, me ndihmën e të besuarve të tij, Gomarit dhe Maçokut me Çizme, Shreku duhet të shpëtojë përsëri princeshën Fiona, por këtë radhë vajzat nuk do rrinë duarkryq!