< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Whiplash (Kodi 109231)     

Regjia: Damien Chazelle

Me Aktoret: Miles Teller, Melissa Benoist, J. K. Simmons, Austin Stowell, Kavita Patil, Michael D. Cohen, Tian Wang, Kofi Siriboe, Tarik Lowe, Marcus Henderson, C.J. Vana, Calvin C. Winbush, Adrian Burks, Charlie Ian


Publikuesi: Bold Films


Zhanret: Drame, Muzike


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 106 minuta


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Një batersit i ri dhe i talentuar, që frekuentonte një akademi prestigjioze muzike, e gjen veten në krahun e profesorit më të respektuar të shkollës, i cili nuk nguronte të abuzonte me studentët e tij. Këta të dy krijojnë një marrëdhënie të çuditshme, ndërkohë që studenti mundohet të arrijë madhështinë, profesori mundohet ta ndalojë.