< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Revenge of the Green Dragons (Kodi 109229)     

Regjia: Wai-Keung Lau, Andrew Loo

Me Aktoret: Justin Chon, Kevin Wu, Harry Shum Jr, Ray Liotta, Jin Auyeung, Shuya Chang, Carl Li, Leonard Wu, Eugenia Yuan, Celia Au, Michael Gregory Fung, Alex Fox, Lee Jonkit, Geoff Pierson, Alysia Reiner, Billy Magnussen, Michelle Guo


Publikuesi: A24


Zhanret: Aksion, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 94 minuta


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Dy shokë të ngushtë ngrihen në rangjet e krimit kinez në Nju Jorkun e viteve 1980. Nevoja për të dalë nga varfëria dhe skamja i çon drejt një rruge të errët.