< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Confirmation (Kodi 109765)     

Regjia: Bob Nelson

Me Aktoret: Clive Owen, Maria Bello, Patton Oswalt, Stephen Tobolowsky, Spencer Drever, Michael Eklund, Ryan Robbins, Matthew Modine, Robert Forster, Tim Blake Nelson, Jaeden Lieberher, Catherine Lough Haggquist


Publikuesi: Lionsgate


Zhanret: Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 101 minuta


Data e Publikimit: 18/03/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Djaloshi tetëvjeçar Antoni nuk pëlqen që të kalojë fundjavën me babain e tij, karpentier të alkoolizuar dhe të pafat, Uoltin, ndërkohë që mamaja e tij Boni shkon bashkë me burrin e saj Kajlin në një fundjavë me kishën. Uolti nuk është i qetë për kalimin e kohës me Antonin, sidomos pasi dita e tyre e parë bashkë nis me një seri ngjarjesh të pafata, duke përfshirë prishjen e makinës së tij, pronarin e tij që e la jashtë shtëpisë, dhe vjedhjen e kutisë së tij të veglave, e cila i duhet për një punë. Ndërkohë që Uolti dhe Antoni nisen për të gjetur tipin që u vodhi kutinë e veglave dhe shmangin fatkeqësitë e tjera, fillojnë të zbulojnë një lidhje të vërtetë mes njëri-tjetrit, duke bërë që Uolti të bëhej një baba më i mirë dhe Antoni të tregojë premtimin dhe potencialin e burrit të mirë që do të bëhet.