< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Blood Ties (Kodi 108841)     

Regjia: Guillaume Canet

Me Aktoret: Clive Owen, Billy Crudup, Zoe Saldana, Marion Cotillard, Mila Kunis, James Caan, Matthias Schoenaerts, Noah Emmerich, Jamie Hector, Eve Hewson


Publikuesi: Mars Distribution


Zhanret: Krim, Drame, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 128 minuta


Data e Publikimit: 30/10/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Nju Jork, 1974. Pesëdhjetëvjeçari Kris (Clive Owen) sapo është liruar për sjellje të mirë pas disa vitesh në burg për një vrasje mes bandash. Duke e pritur jashtë është vëllai i tij më i vogël Frenku (Billy Crudup), një polic me një të ardhme të shkëlqyer. Krisi dhe Frenku kanë qenë gjithmonë të ndryshëm, dhe babai i tyre Lioni (James Caan) duket se preferon më tepër Krisin pavarësisht problemeve të tij. Megjithatë, lidhja e gjakut është ajo që të bashkon, dhe Frenku, duke shpresuar që vëllai i tij ka ndryshuar, është i gatshëm t’i japë një mundësi - ndan shtëpinë e tij me të, i gjen një punë dhe e ndihmon të rilidhet me fëmijët dhe ish-gruan e tij, Monikën (Marion Cotillard). Por rënia e pashmangshme e Krisit në botën e krimit e detyron Frenkun që ta dëbojë nga jeta e tij. Por tashmë është shumë vonë, ndërsa fatet e dy vëllezërve janë të lidhura, përgjithmonë.