< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Hemingway & Gellhorn (Kodi 108713)     

Regjia: Philip Kaufman

Me Aktoret: Nicole Kidman, Clive Owen, Robert Duvall, Parker Posey, Connie Nielsen, Rodrigo Santoro, Brooke Adams, Tony Shalhoub, Jeffrey Jones, Joan Chen


Publikuesi: HBO Films


Zhanret: Biografi, Drame, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 155 minuta


Data e Publikimit: 28/05/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

HEMINGUEJ & GELHORN tregon një prej romancave më të mëdha të shekullit të fundit - lidhjen dashurore pasionante dhe martesën e trazuar të mjeshtrit të literaturës Ernest Heminguej dhe korrespondentes bukuroshe të luftës Marta Gelhorn - ndërsa ndjek shkrimtarët aventurierë përmes Luftës Civile Spanjolle dhe më tej. Si dëshmitarë të historisë, ata mbuluan gjithë konfliktet e mëdha të epokës së tyre, por lufta të cilës nuk mundën t’i mbijetonin ishte lufta midis tyre.