< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Shadow Dancer (Kodi 108417)     

Regjia: James Marsh

Me Aktoret: Clive Owen, Andrea Riseborough, Gillian Anderson, Aidan Gillen, Stuart Graham, Domhnall Gleeson, Michael McElhatton, Brid Brennan, Martin McCann, Mark Huberman


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 101 minuta


Data e Publikimit: 24/08/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Kolet MakVei është një nënë beqare që jeton në Belfast me nënën dhe vëllezërit e saj, anëtarë aktivë të IRA... Kur të arrestohet për atentat sulmi terrorist në Londër, një oficer i MI5, Maku, do t'i japë një mundësi zgjedhjeje: të humbasë gjithçka dhe të dënohet me 25 vjet burgim, ose të punojë si spiune për ta. Me jetën e djalit të vet në duart e saj, ajo zgjedh të kthehet në familjen e saj, por do të ngjallë dyshime kur një operacion sekret i vëllait të saj do të bjerë në pritë dhe do ta vendosë atë dhe të gjithë familjen në rrezik shumë të madh.