< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Killer Elite (Kodi 108197)     

Regjia: Gary McKendry

Me Aktoret: Jason Statham, Clive Owen, Dominic Purcell, Robert De Niro, Yvonne Strahovski, Ben Mendelsohn, Aden Young, Firass Dirani, Grant Bowler


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Aksion, Krim


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 117 minuta


Data e Publikimit: 23/09/2011Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Jason Statham, i nominuari për Academy Award Clive Owen dhe fituesi i Academy Award Robert De Niro luajnë në Elitën Vrasëse, një prej trilerave aksion më të mirë të vitit! Kur dy prej operativëve më elitarë në botë - Deni, një vrasës me kontratë i dalë në pension (Statham), dhe Hanteri, mësuesi i tij që në moshë të re (De Niro) - vihen kundër udhëheqësit dinak të një shoqërie sekrete ushtarake (Owen), gjuetia e tyre i çon përreth globit nga Australia në Paris, Londër dhe Lindje e Mesme. Ndërsa rreziqet rriten së bashku me numrin e kufomave, Deni dhe Hanteri shumë shpejt zhyten në një lojë maceje me miun ku askush nuk është ashtu siç duket. I bazuar në një histori të vërtetë dhe shokuese, kjo është një xhiro shpërthyese dhe e pamëshirshme ku grabitqari në fund kthehet në pre.