< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Lost City of Z (Kodi 110250)     

Regjia: James Gray

Me Aktoret: Charlie Hunnam, Robert Pattinson, Sienna Miller, Tom Holland, Angus Macfadyen, Edward Ashley, Clive Francis, Ian McDiarmid, Franco Nero, Daniel Huttlestone


Publikuesi: Amazon Studio


Zhanret: Aventure, Biografi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 141 minuta


Data e Publikimit: 21/04/2017


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Viti 1925. Koloneli Persi Foset hyn në xhunglën aspak mikpriëse të Amazonës që të gjejë një qytetërim të lashtë, duke shpresuar se do të bëjë një nga zbulimet më të mëdha në histori. Për shekuj me radhë, evropianët besonin se në këtë xhungël të madhe shtrihet qyteti mitik i Incas, El Dorado. Mijëra njerëz vdiqën, duke i bërë shkencëtarët të besojnë se xhungla e Amazonës është vërtet armiqësore për njerëzit. Por Foset, ka kaluar tashmë vite të tërë eksplorimi dhe së bashku me djalin e tij, duan të provojnë se atë që ata e kanë quajtur Qyteti Z, është i vërtetë.