< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Pacific Rim 3D (Kodi 420086)     

Regjia: Guillermo del Toro

Me Aktoret: Charlie Hunnam, Idris Elba, Rinko Kikuchi, Charlie Day, Ron Perlman, Robert Kazinsky, Max Martini, Clifton Collins Jr., Burn Gorman, Diego Klattenhoff


Publikuesi: Warner Bros.


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht, Spanjisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 131 minuta


Data e Publikimit: 12/07/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Kur një numër i madh përbindëshash, të njohur si Kaixhu, filluan të dilnin nga deti, nisi një luftë që do të merrte miliona jetë dhe që do të konsumonte burimet e njerëzimit për vite me radhë. Për t’i luftuar Kaixhu-të gjigante, u shpik një lloj i veçantë arme: robota masivë, të quajtur Jager, që kontrollohen njëkohësisht nga dy pilotë mendjet e të cilëve janë të lidhura me një urë nervore. Por akoma dhe Jagerat po dalin të padobishëm përballë Kaixhu-ve të pamëshirshëm. Në prag të humbjes, forcat që po mbrojnë njerëzimin nuk kanë zgjedhje tjetër veçse të kërkojnë ndihmën e dy heronjve të papritur - një ish-piloti të mbaruar (Charlie Hunnam) dhe një rekruteje të re të paprovuar (Rinko Kikuchi). Së bashku, ata janë shpresa e fundit e njerëzimit kundër apokalipsi të ardhshëm.