< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Captain America: Civil War (Kodi 109814)     

Regjia: Anthony Russo, Joe Russo

Me Aktoret: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Jeremy Renner, Don Cheadle, Anthony Mackie, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Daniel Brühl, Chadwick Boseman, Emily VanCamp, Frank Grillo


Publikuesi: Marvel Studios


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 147 minuta


Data e Publikimit: 06/05/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Me shumë njerëz që kishin frikë nga veprimet e super-heronjve, qeveria vendos të nxjerrë Aktin e Regjistrimit Anti-Hero, një ligj që limitonte veprimet e heronjve. Kjo rezulton me ndarjen e Hakmarrësve. Njeriu i Hekurt i përmbahet Aktit, duke pretenduar se veprimet e tyre duhen kontrolluar përndryshe do të vazhdohet të shkatërrohen qytete, por Kapiten Amerika mendon se shpëtimi i botës është shumë sfidues dhe se ata nuk mund të mbështeten tek qeveritë për ta bërë këtë. Kjo kthehet në një luftë mes Skuadrës Njeriu i Hekurt (Njeriu i Hekurt, Pantera e Zezë, Vizioni, Vejusha e Zezë, Makineria e Luftës, dhe Njeriu Merimangë) dhe Skuadrës Kapiten Amerika (Kapiten Amerika, Baki Barns, Fajkoi, Sharon Karteri, Shtriga e Kuqe, Sy-Fajkoi, dhe Njeriu Milingonë) ndërkohë që del dhe një horr i ri.