< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Get on Up (Kodi 109211)     

Regjia: Tate Taylor

Me Aktoret: Chadwick Boseman, Nelsan Ellis, Dan Aykroyd, Viola Davis, Craig Robinson, Octavia Spencer, Lennie James, Jill Scott, Tika Sumpter, Nick Eversman, James DuMont, Keith Robinson


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Biografi, Drame, Muzike


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 138 minuta


Data e Publikimit: 01/08/2014


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Një film i bazuar mbi jetën e një prej figurave më me influencë të shekullit të 20-të, Xhejms Braun. Një udhëtim befasues nga fëmijëria e dhimbshme dhe e varfër, deri në shkëlqimin e tij.