< Kthehu tek Faqja e Meparshme

42 (Kodi 109200)     

Regjia: Brian Helgeland

Me Aktoret: Chadwick Boseman, Harrison Ford, Nicole Beharie, Christopher Meloni, Ryan Merriman, Lucas Black, André Holland, Alan Tudyk, Hamish Linklater, T.R. Knight, John C. McGinley


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Biografi, Drame, Sport


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 128 minuta


Data e Publikimit: 12/04/2013


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Më 1946, Brenç Riki, menaxheri legjendar i Bruklin Doxhers, thyen të gjitha barrierat, duke afruar një lojtar me ngjyrë në ekipin e tij, Xheki Robinson. Në kulmin e racizmit, Robinson tregon kurajë të vërtetë duke mos rënë pre e provokimeve dhe duke zgjidhur gjithçka me gjuhën e lojës.