< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Watchmen (Kodi 107816)     

Regjia: Zack Snyder

Me Aktoret: Malin Akerman, Billy Crudup, Matthew Goode, Jackie Earle Haley, Jeffrey Dean Morgan, Patrick Wilson, Carla Gugino, Matt Frewer, Stephen McHattie, Laura Mennell


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Aksion, Drame, Mister, Triler, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 162 minuta


Data e Publikimit: 06/03/2009Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Dikush po vret superheronjtë tanë. Është viti 1985 dhe superheronjtë bashkohen me njëri-tjetrin për t’iu përgjigjur vrasjes së njerit prej tyre. Ata së shpejti zbulojnë një komplot të lig që e vendos gjithë njerëzimin në rrezik të madh. Superheronjtë luftojnë për ta ndaluar fundin e pashmangshëm, vetëm për ta gjetur veten si objektiv për asgjësim. Por nëse superheronjtë tanë zhduken, atëherë kush do të na shpëtojë neve?