< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Race To Witch Mountain (Kodi 107835)     

Regjia: Andy Fickman

Me Aktoret: Dwayne Johnson, AnnaSophia Robb, Alexander Ludwig, Carla Gugino, CiarĂ¡n Hinds, Tom Everett Scott, Chris Marquette, Billy Brown, Garry Marshall, Kim Richards


Publikuesi: Walt Disney Pictures


Zhanret: Aventure, Familjar, Fantazi, Fantastiko Shkencor, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 98 minuta


Data e Publikimit: 13/03/2009Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Lidhni rripat e sigurimit për xhiron më emocionuese të jetës tuaj në këtë aventurë-aksion argëtuese për të gjithë familjen - Garë Drejt Malit Të Shtrigave, me aktor kryesor Dwayne Johnson. Xhek Bruno (Johnson), një taksixhi në Las Vegas që lufton për të qëndruar në rrugën e drejtë, pëson një nxitje jashtëtokësore kur dy jashtëtokësorë, të maskuar si adoleshentë, shfaqen papritmas në taksinë e tij. Në një garë kundër agjentëve të qeverisë, një gjuetari alienësh dhe vetë kohës, Xheku duhet t’i ndihmojë fëmijët të gjejnë anijen e tyre të humbur në mënyrë që të kthehen në shtëpi dhe të shpëtojnë planeti e tyre dhe tonin. Përndjekje marraendëse, rreziqe të mëdha dhe efekte speciale e përbëjnë këtë aventurë-aksion të cilën e gjithë familja do ta shijojë.