< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Mr. Popper's Penguins (Kodi 108144)     

Regjia: Mark Waters

Me Aktoret: Jim Carrey, Carla Gugino, Ophelia Lovibond, Philip Baker Hall, Angela Lansbury, James Tupper, Maxwell Perry Cotton, James Chen, Olga Merediz, Curtis Shumaker, Rafael Osorio


Publikuesi: Twentieth Century Fox Film Corporation


Zhanret: Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 94 minuta


Data e Publikimit: 17/06/2011Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në këtë komedi familjare, Jim Carrey është z. Poper, një biznesmen i suksesshëm i cili nuk merr vesh fare kur vjen puna te gjërat më të rëndësishme në jetë - derisa trashëgon gjashtë pinguinë. Pinguinët e Poperit e kthejnë apartamentin e tij modern njujorkez në një kënd dimëror lojërash të mbushur me dëborë - dhe pjesën tjetër të jetës së tij përsëprapthi.