< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Sucker Punch (Kodi 108099)     

Regjia: Zack Snyder

Me Aktoret: Emily Browning, Abbie Cornish, Jena Malone, Vanessa Hudgens, Jamie Chung, Carla Gugino, Oscar Isaac, Jon Hamm, Scott Glenn, Richard Cetrone, Gerard Plunkett, Malcolm Scott, Ron Selmour


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantazi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 127 minuta


Data e Publikimit: 25/03/2011Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

I lindur nga vizioni krijues i producentit Zack Snyder (Watchmen, 300), kjo fantazi epike plot aksion shpërthen nga imagjinata e ndezur e një vajze të re bota imagjinare e së cilës siguron arratisjen nga realiteti i saj i errët. E mbyllur kundër dëshirës së saj, Kukulla (Emily Browning) nuk e ka humbur dëshirën e saj për të mbijetuar. E vendosur që të luftojë për lirinë, ajo nxit katër shoqet e saj - Raketën e sinqertë (Jena Malone), Bjondinën e zgjuar (Vanessa Hudgens), Amberin besnike (Jamie Chung) dhe Bizelen ngurruese (Abbie Cornish) - të bëhen bashkë dhe të përpiqen të arratisen nga fati i tyre i tmerrshëm në duart e rrëmbyesve të tyre Blu (Oscar Isaac), Madam Gorski (Carla Gugino) dhe Kumarxhiu i Madh (Jon Hamm).