< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Faster (Kodi 108016)     

Regjia: George Tillman Jr.

Me Aktoret: Dwayne Johnson, Michael Blain-Rozgay, Courtney Gains, Oliver Jackson-Cohen, Tom Berenger, Jan Hoag, Courtney Gains, Billy Bob Thornton, Michael Irby, Josh Clark, Carla Gugino, Michael Blain-Rozgay, Mike Epps


Publikuesi: TriStar Pictures, Castle Rock Entertainment


Zhanret: Aksion


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 98 minuta


Data e Publikimit: 24/11/2010Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Pas 10 vjetësh në burg, Shoferi (Dwayne Johnson) është i fokusuar te një gjë - vrasja e njerëzve përgjegjës për vrasjen brutale të të vëllait. Tani, si njeri i lirë me një qëllim tmerrues, vihet në kërkim për të vrarë të gjithë ata në listën e tij. Por mbrapa tij janë dy njerëz që do të bëjnë gjithçka për ta ndaluar - një polic veteran (Billy Bob Thornton) dhe një vrasës me pagesë (Oliver Jackson-Cohen), i cili gjen kundërshtarin e tij të denjë. Tani, gjahtari është gjithashtu dhe pre.