< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Hotel Transylvania 3D (Kodi 420069)     

Regjia: Genndy Tartakovsky

Me Aktoret: Adam Sandler, Andy Samberg, Selena Gomez, Kevin James, Fran Drescher, Steve Buscemi, Molly Shannon, David Spade, CeeLo Green, Jon Lovitz


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: I Animuar, Komedi, Familjar


Gjuha: Shqip, Anglisht, Italisht


Kohezgjatja: 91 minuta


Data e Publikimit: 28/09/2013



Trailer i Filmit     



Pershkrimi i Filmit

Më 1985, Drakula ndërton një rezort në Transilvani, të fshehur nga njerëzit, për të rritur vajzën e tij të dashur Mejvisën në një ambient të sigurt. Në ditët e sotme, ky vend është kthyer në Hotelin Transilvania, ku përbindëshat çojnë familjet e tyre për të kaluar pushimet larg nga njerëzit e frikshëm. Drakula fton miqtë e tij Frankeshtajnin dhe gruan e tij, njerëzit-ujq, Njeriun e Padukshëm, Mumjen, Këmbëmadhin etj për të festuar ditëlindjen e 118 të Mejvisës. Por kur festa është gati për të filluar, papritmas shfaqet 21-vjeçari Xhonatan. Një qenie njerëzore që në sytë e Drakulës do të sjellë katastrofën në hotelin e tij dhe ai duhet të gjejë një mënyrë për ta ndaluar. Por sapo Mejvisa e shikon Xhonatanin beson se ai është dashuria e saj me shikim të parë, pavarësisht këshillave të babait të saj për njerëzit.